HTML

Absurd mirror

Friss topikok

Címkék

2014.06.08. 10:47 Dinaida

...és akkor a közösségi oldalak, nagy internetes cégek letérdelnek a reklámadó előtt?

Többek közt a HVG cikke is említi a közösségi média és a nagy, internetes cégeket sújtó leendő adó kapcsán, hogy ez akár még logikus lépés is lehet, hogy van mögötte ráció.

Nos, nincs.
Mert ezen cégek alkalmazása(i) részben vagy egészben ingyenesek.
A patchek is...
Az update-ek...
A folyamatos fejlesztések...
Gyakran a különböző kiegészítők...

Ez fáj a többi konkurens cégnek, melyek ugyanezen vagy hasonló szolgáltatásaikat pénzért árulják?
Igen.

És ezen nagy cégek tudtak tenni eddig széles e világon bármilyen kisebb-nagyobb jelentőségű jogi- pénzügyi- bírósági ellenlépést?
Nem igazán.

Sőt, a világ egyik vezető cége, a Microsoft is kezdi felismerni, hogy a hagyományos, eleddig jövedelmező üzleti modelljének befellegzett, és többek közt egyre olcsóbban igyekszik értékesíteni legújabb operációs rendszerét (emögött persze más is van, de az most nem tartozik ide).

Tegyük fel először is, hogy Magyarország aktuális kormánya nem jár sikerrel, ezért ellenlépés gyanánt blokkolni igyekszik a  világ legnagyobb közösségi médiáit, nagy internetes cégeit.

Nos, azontúl, hogy ez kapásból kész gazdasági csőd lenne, mert számtalan ember, hazai cég használja pl. most is a Google ilyen, olyan szolgáltatását (levelezés, naptár csak hogy a legfontosabbakat említsem) üzletei lebonyolítására. A google irodai csomagjáról még nem is beszéltem. Aztán egyik napról a másikra nem jutnának hozzá a szükséges adatokhoz... Nos, még belegondolni is rossz.
Ezen túl, végre az Y-generáció is megemelné a seggét, és kivonulna az utcára, csak hogy visszakaphassa kedvenc Facebook-ját, Youtube-ját, Google keresőjét stb.

Mi lenne, ha ezek a világcégek engednek a nyomásnak?
Ami persze kizárt...

Mert akkor az ÖSSZES többi ország is okkal-joggal tartja majd a markát...
A tejelő cégek pedig belerokkannak anyagilag.
És ismét előjönne a fentebbi eshetőség, ama bizonyos gazdasági csőd... immár globális szinten.
Épp ezért, jelen állás szerint ez az egész olyan "zsarolóknaknemengedünk" szagú dolog.
Ha pedig valami csoda folytán ezek a cégek mégis engednének...
És tejelnének minden érintett országnak...

Az életben maradás végett egyetlen logikus lépésük az lenne, ha másnaptól fizetőssé tennék minden szolgáltatásukat...

Vegyük például a Google-t.

Fizetőssé válna a Gmail (az évek óta használt, történelmi mennyiségű e-maillel együtt, amihez csak perkálás után lehetne ismét hozzájutni, azaz nem csak az alkalmazás használata, de az adattárolás, archiválás is pénzbe kerülne, mint ahogy valójában már most is pénzbe kerül a tulajdonos cégnek, mert a mail-, és egyéb szerverek karbantartása, üzemeltetése, áramellátása sincs ingyen!)...

Fizetőssé válna továbbá a Google kereső, a GoogleMaps, a Drive, a Naptár, a Youtube, hogy csak a jelentősebb sikerű dolgaikat említsem.

Most vegyük azt, hogy a Google még ezután is kegyes maradna, és azt mondja, összes szolgáltatásáért cserébe havi jelképesnek számító 1000 Ft-ot kérne csupán.

Idei adatok alapján Magyarország 62%-a használja NAPI szinten az egyes Google-szolgáltatásokat. Ez a feltételezett kalkuláció irdatlan nyereséget produkálna a cégnek már ilyen kis! felhasználói bázis esetén is.

Aztán képzeljük el, hogy a Google nem kegyes, és mindezen szolgáltatásokért külön-külön kérne el bármekkora összeget.
Külön kéne fizetni:
az updatekért,
a pluginekért,
patchekért.
S külön a különböző platformokon (PC, tablet, laptop, mobiltelefon) történő használatért.
Külön az accountokért!

És az ezen új bevételi forrásból származó adót egy újabb jogi hercehurcával lehetne csak kiverni a cégből... Már ha annak a zsarolásnak is engedne.

Persze, amennyiben fizetőssé válna minden cég minden szolgáltatása, akkor lenne némi lemorzsolódás a felhasználói táborukban, de bármely konkurens céghez is mennének tovább, ott is fizetniük kéne.

Konklúzió: Magyarország aktuális vezetése labdába se rúghat a nemzetközi cégekkel szemben.
Az esetleges blokkolás technikai kivitelezése terén tehetetlenek, jogi úton (rövid távon) esélyük sincs.

A "legjobb", ami történhet velük, hogy bírósági úton benyújtják a fiktív számlát (merthogy a közelítő összegről fogalmuk sincs), és egy esetleges, évek múlva megszülető, e kis országnak kedvező ítélet kapcsán a különböző internetes cégek pontosan úgy fognak eljárni, ahogy a jelenleg is regnáló kormány eljárt - nemzetközi és hazai porondon - a bírósági ítéletek nyomán az elmúlt években...

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://absurd-mirror.blog.hu/api/trackback/id/tr966288099

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása